ekonsultacje1
 • REJESTRACJA - 32 411 0 777
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Medyk Sosnowiec

Aktualności medyczne

Medycyna pracy

Medycyna pracy, jak wszyscy doskonale wiemy, jest dziedziną medycyny zajmującą się zdrowiem pracowników w miejscu pracy oraz zapobieganiem i leczeniem chorób związanych z pracą.

medycyna pracy blogJej głównym celem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, identyfikacja zagrożeń związanych z pracą oraz promowanie zdrowego środowiska pracy. W dzisiejszych czasach nowoczesna medycyna pracy nie ogranicza się jednak tylko do tego.

 

Główne zadania nowoczesnej medycyny pracy to:

 • Badania wstępne
  Przed rozpoczęciem zatrudnienia pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi badania wstępne, które mają na celu ocenę stanu zdrowia i sprawności pracownika w kontekście wykonywanej pracy. Badania te mogą obejmować ocenę ogólną, badania laboratoryjne, badania audiometryczne, badania wzroku itp.
 • Okresowe badania lekarskie
  Regularnie przeprowadzane badania mają na celu monitorowanie zdrowia pracowników i wykrywanie ewentualnych zmian lub chorób związanych z wykonywaną pracą. W zależności od rodzaju pracy i potencjalnych zagrożeń, nasi specjaliści mogą być przeprowadzać badania ukierunkowane na konkretne układy lub narządy.
 • Leczenie i rehabilitacja
  Medycyna pracy zajmuje się również leczeniem i rehabilitacją pracowników, którzy doznali urazu lub zachorowali w związku z pracą. Lekarze pracujący w naszej placówce mogą przepisywać odpowiednie leczenie, zalecać rehabilitację oraz monitorować proces powrotu do pracy zapewniając pełną opiekę.
 • Zapobieganie chorobom zawodowym
  Medycyna pracy ma na celu identyfikację i eliminację czynników ryzyka występujących w miejscu pracy, które mogą prowadzić do chorób zawodowych. Lekarze medycyny pracy w naszym Centrum współpracują z pracodawcami w celu wprowadzenia odpowiednich środków ochrony i procedur mających na celu minimalizację ryzyka dla zdrowia pracowników.
 • Doradztwo i edukacja
  Lekarze pracujący w Poradni medycyny pracy pełnią również rolę doradczą i edukacyjną. Chętnie udzielają pracownikom informacji na temat bezpiecznego zachowania w miejscu pracy, higieny pracy, ergonomii, a także pomagają w świadomym podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Ważnym aspektem medycyny pracy jest ścisła współpraca między lekarzem medycyny pracy, pracownikami a pracodawcami w celu utrzymania zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy. Poradnia Medycyny pracy w Centrum Profilaktyki, Leczenia i Rehabilitacji MEDYK zaprasza do współpracy. Prowadzimy pełną obsługę firm w zakresie medycyny pracy i wszelkich badań z nią związanych.