ekonsultacje1
  • REJESTRACJA - 32 411 0 777
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poradnie specjalistyczne

Lekarze specjaliści w naszej przychodni

Medycyna pracy

Lekarz medycyny pracy jest specjalistą wykonującym badania lekarskie pracowników pod kątem oceny ich stanu zdrowia i zdolności do wykonywania pracy. 

Medycyna pracy to dziedzina medycyny zajmująca się zapobieganiem chorobom zawodowym i poprawą zdrowia pracowników w miejscu pracy. Zajmuje się także oceną wpływu warunków pracy na zdrowie pracowników oraz diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych z pracą.

Przeprowadza także badania profilaktyczne w celu wczesnego wykrycia chorób zawodowych oraz ocenia warunki pracy w miejscu pracy i podejmuje działania zapobiegające zagrożeniom zdrowotnym.

W ramach medycyny pracy przeprowadza się również szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz udziela porad dotyczących profilaktyki chorób zawodowych. W Polsce, medycyna pracy jest regulowana przez Kodeks pracy, który wymaga przeprowadzania badań lekarskich pracowników przed rozpoczęciem pracy oraz w trakcie zatrudnienia.

Medycyna pracy ma duże znaczenie dla pracowników, ponieważ zapobiega chorobom zawodowym, poprawia zdrowie i jakość życia pracowników oraz pomaga utrzymać bezpieczne i zdrowe warunki pracy. 

 

 

Lekarze poradni:

 

Lek.med. Ewa Gawryś
Specjalista Chorób Wewnętrznych st.I , Medycyny Pracy st.II.

Lek.med. Elżbieta Koronowicz
Specjalista Chorób Wewnętrznych st.I, lekarz uprawniony do badań profilaktycznych, badań kierowców oraz osób narażonych na promieniowanie jonizujące..

Lek.med. Jacek Kozak
Specjalista Medycyny Pracyuprawniony do badań kierowców i osób narażonych na promieniowanie jonizujące oraz osób kierowanych do pracy w odmiennych warunkach klimatycznych

Lek.med. Małgorzata Pawłowska-Kobylańska
Specjalista Neurolog st.I ,Specjalista Medycyny Pracy st.I, lekarz uprawniony do badań kierowców

Lek.med. Anna Bazylewicz
Specjalista Chorób Wewnętrznych st.II, Specjalista Medycyny Pracy st.II, Toksykolog Kliniczny,lekarz uprawniony do badań kierowców.


Należy się zgłaszać ze skierowaniem od pracodawcy

Lekarze przyjmują:
Od poniedziałku do czwartku od 9.00 do 18.00
w piątek od 9.00 do 15.00